Autobusy w Argentynie

Autobusy w Argentynie

Od argentyńskich przewoźników Polski Bus może się dużo nauczyć! Nie dość, że posiadają 3 klasy siedzeń, odpowiadające stopniowi wygody, to jeszcze ich oferta gastronomiczna na pokładzie powala. Co prawda odległości w Argentynie są nieprównywalnie większe, więc przewoźnicy mają czas by zadbać o klienta, ale faktem jest, że robią to tak doskonale, że 36-godzinna podróż po Argentynie jest o wiele przyjemniejsza niż 5-godzinna po Polsce.

Konkurujących ze sobą firm jest mnóstwo. Trzeba biegać po dworcu od okienka do okienka w pogoni za najlepszymi ofertami... Jaka  świetna okazja na praktykę hiszpańskiego! Każda firma oferuje podobne standardy komfortu: Semi-cama, Cama i Cama Ejecutivo.

Semi-cama to złączone blisko siedzenia, z małą przestrzenią na nogi i lekko odchylającym się oparciem. Zazwyczaj znajdują się na drugim piętrze autobusu i tworzą łącznie 4 rzędy, przedzielone wąskim korytarzem. Ta opcja jest najbardziej ekonomiczna i przeważnie nie obejmuje poczęstunku.

Cama to wygoda dla nóg. Siedzenia przypominają wygodne fotele samolotowe – oparcie mocno odchyla się do tyłu, a ruchomy podnóżek pomaga przyjąć pozycję prawie leżącą. Jest sporo miejsca między siedzeniami. Korytarz jest szerszy, ponieważ na piętrze znajdują się tylko 3 rzędy foteli. Do tego dochodzi podstawowy poczęstunek, zazwyczaj składający się z 3 dań, 2 przekąsek i napojów (w tym smaczne argentyńskie wino). 

Cama Ejecutivo (VIP) to górna półka, choć znajduje się na dolnym piętrze autokaru. Siedzenie rozkłada się do poziomu łóżka, dostajemy pakiet żywieniowy z fajerwerkami. Czasami jest nawet wifi na pokładzie. Ceny potrafią być 2x wyższe niż za Semi-camę.

Zdarzają się promocje last minute. My z takiej skorzystaliśmy jadąc z BA do Salty. Za cenę Camy dostaliśmy Camę Ejecutivo. Co za doświadczenie! 🙂 W ciągu 20h podróży uraczono nas śniadaniem, ciepłym obiadem, kolacją, słodkimi przekąskami, napojami, a na koniec dnia na uśpienie zaoferowano wino lub whisky do wyboru! Almirante Brown. Polecamy 😉

Na krótkich odcinkach Semi Cama jest wystarczająca, ale gdy autobus jest naszym noclegiem, zwłaszcza po paru nocach pod namiotem, w Camie Ejecutivo można się poczuć jak w hotelu;)

One Reply to “Autobusy w Argentynie”

  1. Pingback: Salta – Jujuy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.